Kalendář

Po Út St Čt So Ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Fotogalerie

Poslední přidaná fotografie

Poslední přidaná fotografie

Datum a čas

Dnes je středa, 2. 12. 2020

Navigace

Obsah

Charakteristika školy

Základní škola a Mateřská škola Přídolí se nachází na kraji městyse Přídolí,      8 km od Českého Krumlova.  Má k dispozici tělocvičnu, velkou školní zahradu           a školní dvůr, na kterém žáci tráví velké přestávky.

 

Základní škola

Ve školním roce 2019/2020 se ve třech třídách naší základní školy vzdělává 46 žáků. Vyučování je z velké části dělené pro jednotlivé ročníky, a to především v hlavních vyučovacích předmětech. Vzdělávací činností školy prolíná osobnostní       a sociální výchova, která přispívá k pozitivnímu klimatu školy. Zaměřujeme se na zavádění nových výukových metod, pořádáme projektové dny, využíváme moderní výukovou techniku. V tomto školním roce se ve zvýšené míře zaměříme na rozvoj čtenářské gramotnosti, na metody vedoucí k rozvoji informatického myšlení a výuku robotiky.

 

Mateřská škola

K 30.9.2019 bylo ke vzdělávání v mateřské škole zapsáno 28 dětí, a tak došlo k naplnění její  maximální povolené kapacity. Provoz mateřské školy začíná každý den v 6.00 hodin a končí v 16.30 hodin, provozní doba mateřské školy byla tedy pro tento školní rok prodloužena. V mateřské škole působí tři učitelky. Vybavení mateřské školy je na velmi dobré úrovni, děti mají k dispozici širokou nabídku didaktických her, hraček, stavebnic a také 10 tabletů, které učitelky využívají především pro práci s předškoláky.  Třída je vybavena interaktivním displejem s notebookem. V roce 2018  byl do třídy pořízen nový koberec a v roce 2019 nový nábytek (z finančního daru od firmy ČEPS). K pobytu dětí venku využívají učitelky terasu školky, tělocvičnu, školní zahradu nebo blízké okolí školy.

 

Školní družina

Ve školním roce 2019/2020 jsme otevřeli dvě oddělení školní družiny,  provozní doba školní družiny je od 6.00 hodin do 16.30 hodin. Do školní družiny je v tomto školním roce zapsáno …. dětí, z toho …. k pravidelné denní docházce. Ve školní družině působí celkem tři vychovatelé. V rámci školní družiny pracuje Klub zábavné logiky a deskových her. Školní družina je vybavena hrami, stavebnicemi         a dalšími potřebami pro odpočinek a mimoškolní vzdělávání žáků. V odpoledních hodinách probíhají aktivity školní družiny také v tělocvičně, na školní zahradě nebo v okolí školy.

 

Školní jídelna

            Kuchařky naší školní kuchyně připravují celodenní stravu pro děti mateřské školy a obědy pro žáky základní školy i zaměstnance. Je rovněž možné poskytovat obědy cizím strávníkům. Skladba jídelníčku se řídí pravidly pro zdravé stravování a je doplněna ovocem, zeleninou a mléčnými výrobky.