Dnes je pátek, 13. 12. 2019

Dobré ráno, dobrý den,

do školky jdu s úsměvem,

všechno se nám bude dařit,

budeme se hodně snažit.

,, Ta naše školička je plná sluníčka, sluníčko září i z dětských tváří“

Naším symbolem se stalo slunce – jako zdroj radosti, tepla, energie a života vůbec. Bude nás provázet celým školním rokem a spolu s ním se budeme seznamovat s děním kolem nás a tak plnit cíle, které jsme si stanovili.

Za hlavní cíl naší mateřské školy považujeme zabezpečit všestranný a harmonický rozvoj dětí. Musíme vycházet ze skutečnosti, že jsme jednotřídní mateřská škola a máme děti všech věkových kategorií. Přizpůsobujeme práci s dětmi tak, abychom uspokojili potřeby všech dětí.

V zájmu naší MŠ je vést děti ke zdravému životnímu stylu, ekologické výchově, k rozvoji základních kulturně – společenských postojů a návyků, vytvořit vhodné prostředí cestou přirozené výchovy pro rozvoj samostatných a sebevědomých dětí. Vytváříme dětem mateřskou školu plnou lásky, porozumění, s citlivým a individuálním přístupem k dětské osobnosti. Dáváme dětem možnost rozvíjet v sobě fantazii, posilovat dobré vlastnosti, nadání, rozvíjet dobré mezilidské vztahy, základ celoživotního vzdělávání se snahou potlačit negativní společenské vlivy v životě dítěte, jako je stále se rozšiřující šikana nebo vandalismus.

Vzdělávání dětí probíhá v souladu se záměry RVP PV :

1. Dítě a jeho tělo

• Jsem obratný a pohybově zdatný
  • Jsem šikovný a samostatný
  • Budu se učit psát

2. Dítě a jeho psychika

• Budu se učit číst
  • Budu všemu rozumět
  • Budu se učit počítat
  • Znám sám sebe

3. Dítě a ten druhý

• Umím komunikovat s dospělým, oslovit je, nestydím se