Dnes je sobota, 16. 11. 2019

Kdo jsme? Seznamte se s námi.

Základní škola a Mateřská škola Přídolí, malotřídní škola, která:

• poskytuje individuální péči svým žákům (dělení hodin, výuka v malých skupinách na hlavní vyučovací předměty, doučování)
  • zavádí moderní výukové metody (tablety ve výuce, interaktivní displeje, skupinové vyučování, projektové dny….)
  • zavádí do svého školního vzdělávacího programu metody rozvoje informatického myšlení a výuku robotiky
  • dbá na dobré vztahy mezi žáky navzájem, žáky a učiteli, učiteli a rodiči (pravidelná osobnostní a sociální výchova, působení sociálního pedagoga, dny primární prevence)
  • poskytuje svým žákům speciálně pedagogický přístup (žáci s podpůrnými opatřeními - předměty speciálně pedagogické péče, asistenti pedagoga, pedagogické intervence)
  • učí žáky smysluplně trávit volný čas (školní družina, Klub zábavné logiky a deskových her, kroužek florbalu)
  • učí své žáky znalostem („vím“), dovednostem („umím“), motivuje je („chci“), posiluje jejich schopnosti („dokáži“)
  • umožňuje svým žákům pobývat o velké přestávce na školní zahradě (v závislosti na počasí)