Podpora rozvoje dítěte

Podporujeme individuální rozvoj dětí

Učitelky pravidelně hodnotí pokroky dítěte, specifikují slabé a silné stránky ve všech oblastech jeho vzdělávání. Stanovují způsoby, jak slabé stránky posílit a silné více rozvíjet. Snaží se o co největší individualizaci vzdělávání, přizpůsobují činnosti a úkoly různé vyspělosti dětí.

Dětem, které čeká vstup do školy, nabízíme činnost v klubu předškolních dětí „Předškoláček“.

Některé děti již v předškolním věku začínají číst nebo dokonce plynule čtou, dobře a výstižně se vyjadřují, počítají, mají rozvinuté logické myšlení, zajímají se o to, jak věci a svět fungují, mají širší obecný rozhled a znalosti. Tyto děti mohou být zařazeny do třídy starších dětí, přestože jsou věkově mladší. Po konzultaci s rodiči, učitelkami MŠ a učitelkami ZŠ jim také umožňujeme účast na vyučovacích hodinách pro nadané děti prvního ročníku základní školy (Matematika – logika, Čtenářská dílna, Projektové vyučování).

Pokud je dítě dostatečně sociálně a osobnostně zralé na předčasný vstup do základní školy a jeho rodiče o to požádají, poskytneme pedagogicko-psychologické podklady pro odborné posouzení zralosti dítěte.