Návštěva dopravního hřiště

V úterý 3. května 2022 se žáci naší Základní školy zúčastnili programu dopravní výuky na dětském dopravním hřišti umístěném v areálu v blízkosti Dětského domu a mládeže v Českém Krumlově.

Jelikož jsme se do Krumlova potřebovali dopravit bez pomoci speciálně objednané dopravy, použili jsme spoj linkového autobusu, kterým se na cestu vydali mladší žáci. Starší děti absolvovali cestu pěšky, po modré turistické značce.

Mladší děti přijely k DDM brzy a měly tak svoji výuku a praktické jízdy na hřišti o dvě hodiny dříve než druhá skupina. Starší účastníci se do teoretické výuky i jízd zapojili o desáté hodině dopolední, když mladší účastníci již měli svůj čas výuky téměř vyčerpán a během krátké doby se vydali  k autobusovému nádraží.

Zatímco první skupina měla na hřišti zapnuté semafory a jezdila podle světelné signalizace, ti starší měli situaci ztíženou – semafory nesvítily a účastníci silničního provozu se pokoušeli zvládat nastalé situace pouze za pomoci dopravního značení a známé „přednosti zprava“. Na všechen ten dopravní ruch dohlížel příslušník Městské policie Českého Krumlova, pan Pípal. Někteří účastníci dbali pravidel a jezdili opatrně a předvídatelně, zatímco z jiných se stali „piráti silnic“. Ti byli za své dopravní hříchy trestáni pokutami ve formě série dřepů. Našli se i takoví výtečníci, kteří by za svá řidičská umění přišli o řidičské průkazy!!!

Celé dopoledne se neslo v duchu dobré nálady, za příjemného počasí. Před dvanáctou polední jsme se rozloučili s instruktory, kteří se dětem věnovali, a vydali jsme se pěšky směrem do historického centra Českého Krumlova. V nedaleké cukrárně jsme si všichni vychutnali zmrzlinu, čímž jsme příjemně vyplnili čas, který zbýval do odjezdu autobusu směrem do Přídolí.

Tento den se vydařil, děti si odnesly nejen teoretické znalosti z oblasti dopravní výchovy, ale užily si jízdy na kolech či koloběžkách. Ti unavení představovali chodce a někteří také důchodce (přes přechody chodili velmi, VELMI pomalu). Nikomu se nestala žádná pojistná událost. Věříme, že dnes nabyté a vyzkoušené praktické i teoretické znalosti se dětem budou hodit v běžném životě a jako účastníci silničního provozu se budou chovat zodpovědně.

Datum vložení: 3. 5. 2022 15:25
Datum poslední aktualizace: 11. 9. 2022 19:58