Vybavení školy

Základní škola má k dispozici 5 učeben v 1. patře, v přízemí školy se nacházejí dvě učebny školní družiny. V 1. patře je umístěna také sborovna, ředitelna, učebna informatiky, hrací chodba pro odpočinek žáků a pro skupinovou výuku, sklad pomůcek a hygienické zázemí. V podkroví jsou z prostor, které byly původně bytem, vytvořeny kabinety učitelů a také místnost pro výuku malých skupin při doučování, pedagogických intervencích a předmětů speciální péče. Místnost je zařízena kobercem a školním nábytkem.

Každá učebna je vybavena interaktivním displejem  s potřebným notebookem. Všichni žáci mají k dispozici svůj školní notebook, který běžně využívají během výuky. Notebooky jsou vybaveni rovněž pedagogičtí pracovníci. V počítačové učebně je umístěno 10 stolních počítačů.  Celá škola má pokrytí wifi sítí. Při výuce používáme interaktivní učebnice a výukové programy a aplikace. Máme k dispozici dostatek učebních pomůcek, v současné době pořizujeme další pomůcky a žákovské sady pro výuku přírodovědných předmětů a výuku Naukovědy a Badatelství.

Při výuce hudební výchovy využíváme digitální klavír ve velké učebně v 1. patře.

Jsme dobře vybaveni i tělocvičným nářadím a náčiním.

Učitelé využívají pro přípravu didaktických materiálů dvě multifunkční tiskárny s napojením na notebooky ve třídách.

K výuce robotiky, se kterou jsme započali ve školním roce 2019/2020, jsme zakoupili robotické stavebnice Lego Education WeDo 2.0, Lego Mindstorms  Education EV3, sady pro výuku programování SAM Labs Classroom Kit a pro mladší děti další technické stavebnice.