Naukověda

Každou středu se v naší škole setkává skupina nadšených průzkumníků, kteří se za doprovodu paní učitelky Brožové vydávají na dobrodružnou cestu za poznáním. Naším cílem je: ptát se, pozorovat, bádat, zkoušet, objevovat souvislosti, ale i umět zformulovat hypotézu.

NaukovědanNaukovědaNaukovědanNaukověda

Během podzimu jsme založili školní herbář, který budeme postupně doplňovat. Uspořádali jsme pro spolužáky výstavu na téma „Dřeviny našeho regionu“.  V rámci projektu „Cesta za semínkem“ jsme zkoumali vzhled a způsob rozšiřování různých semen a plodů. Pokusnou činnost jsme započali experimenty s vodou. Vždyť voda je základní podmínkou života na Zemi.

Jaké má voda vlastnosti? Jak se dá měřit? Které látky jsou ve vodě rozpustné? Co rozpouštění ovlivňuje? Teče voda vzhůru? …

Některé experimenty jsou opravdu napínavé: Mohu propíchnout balónek tak,  aniž by praskl?

Svět, který nás obklopuje, je obdivuhodný a zajímavý. Zbystřete tedy svou pozornost a mějte oči otevřené stejně jako my.

Diana Brožová

Svátek má Apolena