Zapojení rodičů

Máme na paměti, že počátek kvalitní spolupráce mateřské školy a rodiči dětí začíná podstatně dřív, než děti zahájí docházku do mateřské školy. Využíváme proto různých způsobů předávání informací: den otevřených dveří, výtvarné výstavky, fotogalerie a informace na webových stránkách, využívání nástěnek v šatnách, seznamovací odpoledne pro rodiče nově příchozích dětí, drakiáda, čtení s rodiči, prarodiči, besídky, individuální schůzky s rodiči.

Ve vztazích mezi pedagogy a rodiči usilujeme o to, aby mezi námi panovala oboustranná důvěra, schopnost naslouchat, vzájemná interakce, tolerance, empatie, vzájemný respekt a porozumění.

Rodiče pravidelně a dostatečně informujeme o všem, co se v MŠ děje, a to prostřednictvím rozhovorů a písemných informací na nástěnkách v šatně a na webu školy i prostřednictvím e-mailu.

Domlouváme se s rodiči na společném postupu při  výchově i vzdělávání dětí. Podporujeme účast rodičů v adaptačním procesu dítěte na prostředí mateřské školy.

Jednáme s vědomím, že pracujeme s důvěrnými informacemi, nezasahujeme do života a soukromí rodiny, jednáme vždy v zájmu dítěte. Po domluvě s učitelkou mají rodiče možnost účastnit se různých programů MŠ.